www.bukszowana.pl

Kobiety spodziewające się przyjścia na świat swojego potomka nie muszą martwić się o swoją urodę. Jeszcze do niedawna istniało w społeczeństwie przeświadczenie, że będąc w ciąży kobiety nie mają możliwości dbania o swój wygląd tak, jak robiły to przed ciążą.

Wiele zabiegów kosmetycznych, a także samych kosmetyków mogłoby okazać się szkodliwych dla zdrowia kobiet i ich nie narodzonych jeszcze dzieci. Na szczęście wraz z postępem technologii tego typu problemy odeszły już w niepamięć.

Obecnie rynek kosmetyczny stoi otworem przed kobietami w ciąży. Zabiegi kosmetyczne sprzedawane w gabinetach oferowane są nawet w specjalnych pakietach oznaczonych, jako najlepsze dla przyszłych matek. Oczywiście są to zabiegi nieinwazyjne, by nie zaszkodzić dziecku i nie narażać go na przykład na działanie ultradźwięków. Niemniej jednak w gabinetach oferta dla ciężarnych kobiet jest bardzo bogata.

Najczęściej w pakietach spotykane są zabiegi na paznokcie, naturalne maski na twarz i ciało oraz coraz bardziej popularne masaże relaksacyjne. Warto podkreślić również, że masaże mogą być traktowane jako lecznicze.  Dobrze wykonane przez masażystę są zupełnie nieszkodliwe, a mogą przynieść ulgę obolałym mięśniom, głównie kończyn dolnych, czy pleców.