www.delfinalia.eu w poznaniu 4d usg usg 4d poznań ultrasonografia 4d suplementy diety

Niektórzy twierdzą, że kobieta spodziewająca się dziewczynki traci swoją urodę podczas ciąży. Staje się bardziej zmęczona, a jej skóra traci swój blask. Odwrotnie natomiast dzieje się podczas, gdy kobieta spodziewa się syna. Czy to prawda?

Cóż, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy tego typu opinie są prawdziwe, jednak wynikają one z doświadczenia. Z drugiej natomiast strony należy pamiętać, że organizm każdej kobiety jest inny i inaczej reaguje na ciążę. Niejednokrotnie również takie opinie okazały się później nieprawdziwe.

Zdecydowanie jednak w czasie ciąży ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy ilością jedzenia, które spożywamy, a wysiłkiem fizycznym. Oczywiście nie chodzi tu o ciągłe trzymanie diety i chodzenie na siłownie lecz bardziej o jakość posiłków i mimo wszystko zachowanie aktywności fizycznej, choćby w postaci dłuższych spacerów.

Kobiety, które jedzą zbyt dużo lub spożywają niezdrowe potrawy nie tylko narażają na szwank zdrowie swoich dzieci i własne, ale również utrudniają sobie drogę do powrotu do dawnej sylwetki po urodzeniu dziecka.

Bardzo ważna jest również rezygnacja ze spożywania alkoholu i palenia papierosów podczas ciąży. Może to zagrozić życiu dziecka. Należy również pamiętać o dużej ilości snu i odpoczynku. Zdecydowanie nie wskazany jest też stres i ciągłe napięcia. Czynniki te fatalnie wpływają na samopoczucie przyszłych matek, a co za tym idzie na ich wygląd.