https://gonature.pl/ http://szczepionki.net.pl

Wiele mówi się o tym, że kosmetyki zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które mogą szkodzić kobietom używającym ich podczas ciąży i ich nienarodzonym jeszcze pociechom. Czy w takim razie kobiety spodziewające się dzieci nie powinny w ogóle używać kosmetyków?

Coraz więcej firm kosmetycznych zaczyna dostrzegać potrzebę wprowadzania na rynek tak zwanych kosmetyków nieszkodliwych. Z czym to się wiąże? „Zdrowe” kosmetyki to produkty wytworzone w stu procentach z substancji naturalnych, organicznych i takie, które nie zawierają w swoim składzie szkodliwych parabenów.

Dzięki nim kobieta w ciąży nie ma styczności z chemią, a naturalne substancje zawarte w kosmetykach są stuprocentowo bezpieczne dla zdrowia ich i ich dzieci.

Powstaje więc coraz więcej linii kosmetycznych dla kobiet w ciąży i wszystko wskazuje na to, że ta dziedzina kosmetyki nadal będzie się rozwijała. Ma to również związek z modą na produkty ekologiczne, uznawane za zdrowsze dla naszych organizmów.

Kosmetyki naturalne to wbrew pozorom nie tylko te, które służą do pielęgnacji, czyli kremy, czy balsamy do ciała. W drogeriach kupić można wiele innych produktów pochodzenia naturalnego, takich jak masła do ciała przeciwdziałające cellulitowi i rozstępom, szampony do włosów nie podrażniające skóry głowy, a nawet kosmetyki kolorowe, takie jak nieszkodliwe lakiery do paznokci, podkłady do ciała, czy cienie do powiek nie zawierające sztucznej chemii.

Warto zaznaczyć, ze tego typu produkty sugerowane są kobietom w ciąży lecz nie tylko do nich są kierowane. Może ich używać każda kobieta niezależnie od wieku.