Pages Menu
Categories Menu
Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

www.catsbandcrushes.com http://szczepionki.net.pl

Wiele mówi się o tym, że kosmetyki zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które mogą szkodzić kobietom używającym ich podczas ciąży i ich nienarodzonym jeszcze pociechom. Czy w takim razie kobiety spodziewające się dzieci nie powinny w ogóle używać kosmetyków?

Coraz więcej firm kosmetycznych zaczyna dostrzegać potrzebę wprowadzania na rynek tak zwanych kosmetyków nieszkodliwych. Z czym to się wiąże? „Zdrowe” kosmetyki to produkty wytworzone w stu procentach z substancji naturalnych, organicznych i takie, które nie zawierają w swoim składzie szkodliwych parabenów.

Dzięki nim kobieta w ciąży nie ma styczności z chemią, a naturalne substancje zawarte w kosmetykach są stuprocentowo bezpieczne dla zdrowia ich i ich dzieci.

Powstaje więc coraz więcej linii kosmetycznych dla kobiet w ciąży i wszystko wskazuje na to, że ta dziedzina kosmetyki nadal będzie się rozwijała. Ma to również związek z modą na produkty ekologiczne, uznawane za zdrowsze dla naszych organizmów.

Kosmetyki naturalne to wbrew pozorom nie tylko te, które służą do pielęgnacji, czyli kremy, czy balsamy do ciała. W drogeriach kupić można wiele innych produktów pochodzenia naturalnego, takich jak masła do ciała przeciwdziałające cellulitowi i rozstępom, szampony do włosów nie podrażniające skóry głowy, a nawet kosmetyki kolorowe, takie jak nieszkodliwe lakiery do paznokci, podkłady do ciała, czy cienie do powiek nie zawierające sztucznej chemii.

Warto zaznaczyć, ze tego typu produkty sugerowane są kobietom w ciąży lecz nie tylko do nich są kierowane. Może ich używać każda kobieta niezależnie od wieku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *