Pages Menu
Categories Menu
Joga dla kobiet w ciąży

Joga dla kobiet w ciąży

Nic tak nie pomaga w wyciszeniu jak relaksacyjna muzyka lub chwila ciszy i skupienia bez konieczności zamartwiania się sprawami dnia codziennego. Jeśli dodamy do tego odrobinę sportu, który ma dla naszego ciała i organizmu zbawienne działanie, otrzymamy idealną mieszankę dla każdego, kto potrzebuje od życia więcej niż tylko gonitwa za pracą.

Tego typu relaks jest szczególnie wskazany dla

Czytaj więcej
Aktywność podczas ciąży

Aktywność podczas ciąży

Niejedna kobieta, która spodziewa się przyjścia na świat swojego dziecka, miewa dylematy dotyczące zmian swojego wyglądu podczas ciąży. Zmartwień przysparza głównie podnosząca się waga, a także pojawienie się takich zmian na ciele jak rozstępy czy cellulit.

Oczywiście nie należy sugerować się wypowiedziami innych kobiet, że tego typu reakcje organizmu są

Czytaj więcej
Pielęgnacja włosów podczas ciąży

Pielęgnacja włosów podczas ciąży

Organizm kobiety w ciąży przechodzi cały szereg zmian, na które wpływ m wiele czynników. Głównym ich prowodyrem są jednak hormony, których poziom w organizmie zwiększa się lub zmniejsza w zależności od stopnia zaawansowania ciąży. Niewątpliwie zmiany te mogą wpływać negatywnie lub pozytywnie na wygląd zewnętrzny i samopoczucie.

Wiele kobiet w ciąży skarży się na problemy z włosami,

Czytaj więcej
Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Wiele mówi się o tym, że kosmetyki zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które mogą szkodzić kobietom używającym ich podczas ciąży i ich nienarodzonym jeszcze pociechom. Czy w takim razie kobiety spodziewające się dzieci nie powinny w ogóle używać kosmetyków?

Coraz więcej firm kosmetycznych zaczyna dostrzegać potrzebę wprowadzania na rynek tak zwanych kosmetyków nieszkodliwych. Z

Czytaj więcej
Ciąża a wizyta u kosmetyczki

Ciąża a wizyta u kosmetyczki

Kobiety spodziewające się przyjścia na świat swojego potomka nie muszą martwić się o swoją urodę. Jeszcze do niedawna istniało w społeczeństwie przeświadczenie, że będąc w ciąży kobiety nie mają możliwości dbania o swój wygląd tak, jak robiły to przed ciążą.

Wiele zabiegów kosmetycznych, a także samych kosmetyków mogłoby okazać się szkodliwych dla

Czytaj więcej
Najważniejsza jest samoakceptacja

Najważniejsza jest samoakceptacja

Wiele młodych matek, których ciała zmieniły się podczas ciąży cierpi z powodu niskiej samooceny, a nawet stanów depresyjnych. Wydaje się, że jest to spowodowane nieustannym wmawianiem nam, że niezależnie od sytuacji kobieta powinna wyglądać ładnie, być szczupła i zawsze idealnie ubrana.

Oczywiście do tego dąży więc każda z nas. I nie byłoby w tym nic

Czytaj więcej