www.cafesekret.pl

Organizm kobiety w ciąży przechodzi cały szereg zmian, na które wpływ m wiele czynników. Głównym ich prowodyrem są jednak hormony, których poziom w organizmie zwiększa się lub zmniejsza w zależności od stopnia zaawansowania ciąży. Niewątpliwie zmiany te mogą wpływać negatywnie lub pozytywnie na wygląd zewnętrzny i samopoczucie.

Wiele kobiet w ciąży skarży się na problemy z włosami, a w szczególności na ich wypadanie, z czym nigdy wcześniej nie miały do czynienia. Problem ten związany jest głównie z działaniem estrogenów. By uporać się z nim należy stosować do codziennej pielęgnacji odpowiednich szamponów i odżywek, które kupić możemy w drogeriach.

Bardzo ważne jest jednak, by ich skład zawierał jedynie substancje naturalne. Wszelkie środki chemiczne dodawane do kosmetyków mogą bowiem powodować podrażnienia i reakcje alergiczne dla skóry.

U innych kobiet może pojawić się również łupież, co jest związane z nadmiernym wydzielaniem łoju. W takich przypadkach konieczne może okazać się częstsze niż zwykle mycie włosów. Nie powinno się jednak w tym celu używać gorącej wody.

Zdecydowanie lepiej jest spłukiwać włosy wodą letnią, ale też w żadnym wypadku nie zimną. Również suszenie suszarką może powodować nieprzyjemne uczucie swędzenia, więc lepiej unikać tego zabiegu.