Pages Menu
Categories Menu
Pielęgnacja włosów podczas ciąży

Pielęgnacja włosów podczas ciąży

Organizm kobiety w ciąży przechodzi cały szereg zmian, na które wpływ m wiele czynników. Głównym ich prowodyrem są jednak hormony, których poziom w organizmie zwiększa się lub zmniejsza w zależności od stopnia zaawansowania ciąży. Niewątpliwie zmiany te mogą wpływać negatywnie lub pozytywnie na wygląd zewnętrzny i samopoczucie.

Wiele kobiet w ciąży skarży się na problemy z włosami, a w szczególności na ich wypadanie, z czym nigdy wcześniej nie miały do czynienia. Problem ten związany jest głównie z działaniem estrogenów. By uporać się z nim należy stosować do codziennej pielęgnacji odpowiednich szamponów i odżywek, które kupić możemy w drogeriach.

Bardzo ważne jest jednak, by ich skład zawierał jedynie substancje naturalne. Wszelkie środki chemiczne dodawane do kosmetyków mogą bowiem powodować podrażnienia i reakcje alergiczne dla skóry.

U innych kobiet może pojawić się również łupież, co jest związane z nadmiernym wydzielaniem łoju. W takich przypadkach konieczne może okazać się częstsze niż zwykle mycie włosów. Nie powinno się jednak w tym celu używać gorącej wody.

Zdecydowanie lepiej jest spłukiwać włosy wodą letnią, ale też w żadnym wypadku nie zimną. Również suszenie suszarką może powodować nieprzyjemne uczucie swędzenia, więc lepiej unikać tego zabiegu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *