rugby-feniks.pl http://szczepienia.net.pl

Ciąża jest bardzo specyficznym stanem, w którym otoczenie i wewnętrzne reakcje organizmu na wzrastający lub obniżający się poziom hormonów mogą prowadzić do kompletnej dezorientacji.

Kobiety w ciąży często cierpią przez mimowolne zmiany nastrojów i samopoczucia. Najczęściej zdarza się tak, że od rana nie chce im się wstać lub budzą się wręcz bardziej zmęczone niż wieczorem, kiedy kładły się spać, po to by w ciągu dnia znów stawać się co jakiś czas senne, a wieczorem nabrać sił. Co więcej najgorzej jest w sytuacji, kiedy od rana budzą je mdłości. W jaki sposób można więc dbać o  dobrą organizację dnia w czasie ciąży?

Najlepiej jest dostosować się do zmian, na które w dużej mierze nie ma się wpływu i swój dzienny grafik planować na podstawie obserwacji swojego organizmu i jego reakcji na otaczający świat.

Być może konieczna będzie zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń, co do wykonywania pewnych czynności, jednak zdecydowanie lepiej wpłynie ona na nasze samopoczucie niż sytuacja, w której nie możemy w ciągu dnia niczego zrobić lub zaplanować.