szczepienia

Kobiety ciężarne często stają przed dylematem, co powinny, a czego nie powinny jeść podczas ciąży. Z jednej strony mówi się, że powinno się w tym stanie jeść za dwóch, by dziecku nie brakowało żadnych składników pokarmowych oraz by dzięki temu mogło się zdrowo rozwijać.

Z drugiej natomiast słyszymy, że istnieje cała masa produktów, które z diety najlepiej wykluczyć. Co więcej znaleźć możemy wiele diet przeznaczonych właśnie dla kobiet w ciąży. W co więc powinny wierzyć kobiety, które spodziewają się dziecka?

Przede wszystkim podczas ciąży istotne jest wsłuchiwanie się w potrzeby swojego organizmu. Często to, co nam podpowiada jest właśnie tym, co powinnyśmy zrobić lub zjeść. Niemniej jednak, jak powszechnie wiadomo za „podpowiedzi” dotyczące jedzenie i łaknienia w czasie ciąży odpowiadają w dużej mierze hormony i nasza podświadomość. Dlatego też również tym nie zawsze warto się sugerować.

Najlepszym chyba rozwiązaniem jest udanie się do lekarza i wykonanie badań krwi, dzięki którym uzyskamy odpowiedź na to, jaki jest poziom cukru w naszym organizmie. Wiele bowiem kobiet cierpi z powodu cukrzycy ciążowej, która wyklucza lub odwrotnie – wymusza na nas jedzenie pewnych produktów.

Poza tym warto też udać się do dietetyka, który dobierze dla nas najbardziej zbilansowaną dietę, dzięki której nie będziemy czuć się ciągle głodne, a jednocześnie nie nabierzemy zbyt dużo zbędnych kilogramów.