Niedobór witamin i minerałów może mieć zgubny wpływ na organizm. Szczególnie ważne jest dbanie o to, by dostarczać sobie wszelkich potrzebnych minerałów w trakcie ciąży. Ich brak może powodować nieprzyjemne reakcje organizmu, takie jak słabnięcie wzroku, skurcze mięśni, czy nawet łamliwość i rozdwajanie się paznokci.  Ponadto, tego typu uzupełnienie diety może znacząco wpłynąć na rozwój dziecka, jak i jakość odbywania się samego porodu. Niezależnie czy jest to poród bez znieczulenia, dokonany siłami natury, czy też operacja cesarskiego cięcia.

Jak więc najlepiej dbać o poziom witamin?

Kobiety w ciąży nie powinny stosować do pielęgnacji i odżywiania składników innych niż tylko naturalne. Dlatego też bardzo polecane są różnego typu oleje roślinne. Do najpopularniejszych należą oleje arganowe.

Można używać ich zarówno do pielęgnacji włosów i skóry głowy, jak i do picia, czy pielęgnacji paznokci. Olej z nasion lnu
ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne. Stosuje się go do nawilżania skóry. Ma także działanie przeciwzmarszczkowe i odżywcze.

Innym olejem stosowanym w medycynie naturalnej jest olej z wiesiołka. Pomaga on w zachowaniu równowagi hormonalnej, działa na zmniejszenie obrzęków. Polecany jest również szczególnie kobietom, które dopiero starają się o zajście w ciążę.

Olej ten można pić, a także dodawać do jedzenia lub robić z niego okłady, czy płukanki.  Przepisy na płukanki olejowe i roślinne, a także na różnego typu maseczki z naturalnych składników znaleźć można choćby w Internecie.